Łastiwczata na występie w Żdyni

W dniach 20-21 sierpnia 2019 roku najmłodsza grupa pieśni i tańca Łastiwczata z Przemkowa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i taneczne na łemkowskiej watrze w Żdyni. Nasi najmłodsi oraz ich opiekunowie muzyczni – Katarzyna i Daniel Gałczykowie wraz z muzykami z zespołu Łastiwoczka udowodnili, że Łastiwczata mają ogromną rolę w rozwój kultury łemkowskiej.


Nasi najmłodsi pod opieką Pana Daniela doskonale przygotowali się do występu. Ogromne podziękowania należą się również rodzicom, którzy poświęcają swym pociechom sporo czasu i uwagi, mobilizując je i ucząc ich słów pieśni z repertuaru Grupy.

Pieśni i taniec zespołu Łastiwczata były przez publiczność odebrane bardzo entuzjastycznie. Filmy z występu zostały udostępnione na Facebooku i już w kilka dni otrzymały polubienia od osób na całym świecie. Już drugiego dnia zostały również udostępnione przez organizację Lemko Hall.


Nasi najmłodsi artyści zaprezentowali się znakomicie zarówno ze strony wokalnej, jak i wizerunkowej. Pani Irena Habura – autorka strojów – uszyła dla dzieci piękne stroje, które wprawiły w zachwyt publiczność, szczególnie w momencie kiedy dzieci wchodziły na scenę. Chłopcy i dziewczęta śpiewający solo pokazali, że doskonale czują się na scenie, a nasz najmłodszy uczestnik Michaś wprowadził nutkę radości w stronę publiki swoim uśmiechem i temperamentem.


Mimo niepełnego składu grupa zaprezentowała się znakomicie. Nawet mimo faktu, że niektóre dzieci nie mogły już być na scenie drugiego dnia, zespół Łastiwczata poradził sobie bez większego problemu. Nasi wokaliści znają repertuar Grupy i mogą się wzajemnie zastępować.

Koło Stowarzyszenia Łemków w Przemkowie serdecznie dziękuje Pani Kasi i Panu Danielowi, muzykom z zespołu Łastiwoczka , rodzicom oraz artystom z zespołu Łastiwczata za wspaniały pokaz. Rodzicom, za to, że pielęgnują naszą kulturę wśród swoich pociech już od najmłodszych lat, oraz wszystkim innym osobom, które zaangażowane są w rozwój artystyczny naszych zespołów: Łastiwczata i Łastiwoczka.